Pardubický inzertní realitní server| reality Pardubice | reality Chrudim | reality Svitavy | reality Ústí nad Orlicí |

Zasílání novinek
Zasílání nových nabídek na Váš e-mail
Reklama
Doporučujeme
Auto inzerce zdarma
Pořiďte si lukrativní novostavby v Praze za výhodné ceny!
Zvažzujete prestehování do hlavního mesta CR? Moderní novostavby v Praze se mohou stát i vasšim novým domovem!
Na Slovensku nabízíme byty na prodej .
Vyhledávání
Okres:
Nabídka:
Typ:
Cena:
Realitní zpravodaj

Průvodce výběrem správného pojištění nemovitosti

Jestliže vlastníte byt, rodinný dům či rekreační objekt, mělo by vás zajímat pojištění nemovitosti. Není náhoda, že se stává například povinnou součástí hypotečních smluv. Proč? Všechny nemovitosti jsou vlastně v permanentním ohrožení, je třeba se bránit! Co hrozí a jak se pojistit co nejvýhodněji?

Hrozby nesmíte podcenit!

Jen několik minut stačí k tomu, aby byla zničena celá budova. Stačí, když přijde vichřice a silný déšť „učeše“ střechu, kroupy poničí vybavení zahrady, sesuv půdy naruší statiku domu. Hrozby číhají i jinde – velké škody může způsobit i mráz či nadměrné horko a dokonce i neopatrný soused. V případě nemovitostí se škody mohou vyšplhat i na několik milionů korun. Řádné pojištění nemovitosti vás kryje, takže dostanete finanční kompenzaci, bez pojištění vám nezbude nic!

 

Správně nastavení pojistky

Je extrémně důležité, aby pojištění odpovídalo reálnému stavu nemovitosti. Dnes je možné si sjednat online pojištění nemovitosti, kdy si sami nastavujete pojistnou částku. Než to uděláte, najděte si čas a váš majetek „střízlivýma“ očima ohodnoťte. Pokud to přeženete, budete platit zbytečně moc, jestliže se budete držet při zemi, budete sice platit méně, ovšem nevyplatí se vám to v případě pojistného plnění, protože nedostanete odpovídající kompenzaci. Jestliže si nejste jisti tím, na jakou sumu majetek ohodnotit, nechte si pomoci od pojišťovny či od odhadce.

Ceny se liší, sledujte výhody!

Ceny se u jednotlivých pojišťoven mohou lišit i o stovky korun ročně. Ve hře je nabídka, VPP k pojištění nemovitosti, cenu ovlivňuje i lokalita, ve které se nemovitost nachází. Než nějakou smlouvu podepíšete, udělejte si srovnání. Sledujte, jaké výhody a bonusy pojišťovna nabízí, můžete na tom hodně ušetřit. Například pojišťovna Ergo nabízí jako bonus pojištění odpovědnosti z držby budovy/bytu do 3 000 000 Kč zdarma a k tomu ještě další 2 výhody.

Není jediné!

Kromě základního pojištění nemovitosti si můžete zařídit také pojištění majetku a pojištění domácnosti (více o něm zde).

zpět na výběr článků

Developerské projekty, novostavby Praha od Faraon reality | Bydlení v novostavbě na prodej Praha | Domyspozemkem.cz - vyberte si dům s pozemkem dle Vašich představ! Nízkoenergetické byty a domy v Praze vám ušetří náklady za vytápění. Zahajuje se nová vlna prodeje bytů v Praze 5. Nepropásněte slevy.
| Navštivte fotbalové stadiony v ČR | Visit football stadiums | PATRIOT MAGAZÍN.cz Nezávislý zpravodajský web z Moravy a Slezska