Průvodce výběrem správného pojištění nemovitosti

Jestliže vlastníte byt, rodinný dům či rekreační objekt, mělo by vás zajímat pojištění nemovitosti. Není náhoda, že se stává například povinnou součástí hypotečních smluv. Proč?

 Průvodce výběrem správného pojištění nemovitosti

Ilustrační foto, zdroj: Reality v kraji.cz


Všechny nemovitosti jsou vlastně v permanentním ohrožení, je třeba se bránit! Co hrozí a jak se pojistit co nejvýhodněji?
 

Hrozby nesmíte podcenit!

Jen několik minut stačí k tomu, aby byla zničena celá budova. Stačí, když přijde vichřice a silný déšť „učeše“ střechu, kroupy poničí vybavení zahrady, sesuv půdy naruší statiku domu. Hrozby číhají i jinde – velké škody může způsobit i mráz či nadměrné horko a dokonce i neopatrný soused. V případě nemovitostí se škody mohou vyšplhat i na několik milionů korun. Řádné pojištění nemovitosti vás kryje, takže dostanete finanční kompenzaci, bez pojištění vám nezbude nic!
 

Správně nastavení pojistky

Je extrémně důležité, aby pojištění odpovídalo reálnému stavu nemovitosti. Dnes je možné si sjednat online pojištění nemovitosti, kdy si sami nastavujete pojistnou částku. Než to uděláte, najděte si čas a váš majetek „střízlivýma“ očima ohodnoťte. Pokud to přeženete, budete platit zbytečně moc, jestliže se budete držet při zemi, budete sice platit méně, ovšem nevyplatí se vám to v případě pojistného plnění, protože nedostanete odpovídající kompenzaci. Jestliže si nejste jisti tím, na jakou sumu majetek ohodnotit, nechte si pomoci od pojišťovny či od odhadce.
 

Ceny se liší, sledujte výhody!

Ceny se u jednotlivých pojišťoven mohou lišit i o stovky korun ročně. Ve hře je nabídka, VPP k pojištění nemovitosti, cenu ovlivňuje i lokalita, ve které se nemovitost nachází. Než nějakou smlouvu podepíšete, udělejte si srovnání. Sledujte, jaké výhody a bonusy pojišťovna nabízí, můžete na tom hodně ušetřit. Například pojišťovna Ergo nabízí jako bonus pojištění odpovědnosti z držby budovy/bytu do 3 000 000 Kč zdarma a k tomu ještě další 2 výhody.
 

Není jediné!

Kromě základního pojištění nemovitosti si můžete zařídit také pojištění majetku a pojištění domácnosti (více o něm zde).

Přehled všech článků

Archiv článků

27. 03. 20 Proč je důležité mít sjednané pojištění majetku a odpovědnosti?

01. 05. 18 Vyklízení sklepů Brno

26. 04. 18 Exkluzivní smlouvu, či jednat s více RK?

12. 02. 18 Stěhování bytového vybavení

Pardubicko patří mezi rovinatý region bohatý na chráněné území i historické památky. V oblibě je hlavně u cykloturistů a rybářů. Dopřejte si i vy dovolenou v tomto krásném regionu. Ubytovací portál MegaUbytko Vám v rubrice nejvhodnějšího ubytování v Pardubicích přiblíží vhodné ubytovací zařízení, ale také TOP 9 nejlepších atrakcí v této oblasti. Pokud Vám nebude přát slunečné počasí, můžete se přijít podívat na hokejové utkání přímo v Pardubicích. Pokud však máte více rádi přírodu, z Pardubic nebudete mít daleko ani na výlet do Českého ráje, jedno z nejunikátnějších míst v celé České republice. Vhodné ubytování v oblasti Českého ráje si vyhledejte přímo na spomínaném portálu. Je zde nádherně a proto se tenhle region rozhodně oplatí ji navštívit.

Developerské projekty, novostavby Praha od Faraon reality.

Poznejte Britskou čtvrť: moderní bydlení s bohatým zázemím v Praze. Nabídka bytů tady – váš nový domov v srdci města!


-->